Acasă » Proiecte si Investiii » Modernizarea sistemului public de iluminat in satele Bals, Boureni si Coasta Magurii

După cum cred că ați constatat, de două săptămâni se lucrează intens la înlocuirea lămpilor stradale vechi, cu unele noi, cu led!
Lucrările au început pe firul DN 28b, continuând cu satul Balș și urmând a începe săptămâna viitoare în satele Boureni și Coasta Magurii!
La momentul începerii lucrărilor, în comună erau instalate 386 de lămpi. La finalizarea proiectului vor fi 506, iar pentru a acoperi în totalitate nevoile sunt necesare peste 700!
Am hotărât ca în în următoarea ședință de Consiliu Local, să propun inițierea procesului prin care solicităm de la Agenția Fondului de Mediu, finanțare pentru încă un proiect de modernizare iluminat public!
Cu mult drag, Constantin Golduț
Primarul Comunei Balș