Acasă » Informare » Programul de intabulare gratuită a proprietății, a fost extins și în intravilanul localităților aparținătoare comunei noastre

Programul de intabulare gratuită a proprietății, a fost extins și în intravilanul localităților aparținătoare comunei noastre

Programul de intabulare gratuită a proprietății, a fost extins și în intravilanul localităților aparținătoare comunei noastre.
Am semnat în acest sens, contractul de finanțare cât și contractul de execuție cu prestatorul de servicii. Dacă intabularea terenurilor cu destinație agricolă este în derulare de peste doi ani și sperăm ca la finalul acestui an să se finalizeze, intabularea gospodăriei va demara luna viitoare. Am rugămintea să permiteți accesul echipei în curte, să colaborați, să puneți la dispoziție informații și documente, deoarece, în mod gratuit veți beneficia de acest serviciu. Deasemenea, am finalizat nomenclatorul stradal și odată cu achiziția plăcuțelor de identificare și montajul lor pe străzi și fiecare proprietate, se poate atribui adresă de corespondență cu stradă și număr fiecărui locuitor al comunei.
Cu mult drag, primarul dumneavoastră!

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *